Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-10-02

Aktualnie komentuje się szeroko Brexit, czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Dla przewoźników istotnym będzie, czy zostanie utrzymana unia celna, czy jednak Anglia z niej wystąpi. Co prawda, dąży się do maksymalnego uproszczenia procedur celnych, niemniej jednak kolejki na granicach i wzrost kosztów transportu wydają się być nieuniknione - przynajmniej do czasu zawarcia przez Wielką Brytanię i UE stosownego porozumienia zawierającego zestaw reguł dotyczących towarów.

Wobec braku konkretnych ustaleń, nadal wśród możliwych konsekwencji Brexitu dla transportu wskazuje się:

  • wzrost kosztów po stronie przewoźników - wzrost cen towarów importowanych i eksportowanych z terenu Wielkiej Brytanii oraz spadek ilości zleceń przewozowych,
  • zwiększenie wymagań formalnych - wydłużenie kolejek na granicach, które będą miały wpływ na czas pracy kierowcy i wydłużenie czasu przewozu,
  • zmiany podatkowo-celne: kontrola celna, rejestracja towaru, reglamentacja towaru, inne procedury formalne - obniżenie wydajności każdego pojazdu.

Poznaj wszystkie informacje dotyczące przepisów na terenie Anglii w nowym odcinku ABC Przewoźnika (do pobrania poniżej).