Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej

Prezes Zarządu PKO Leasing SA (Grupa Kapitałowa PKO Bank Polski SA)

Tomasz Bogus to menedżer z udokumentowanymi sukcesami w zarządzaniu bankami oraz instytucjami finansowymi, w tym fintechami.

Rozwijał oraz nadzorował linie biznesowe we wszystkich podstawowych obszarach działalności bankowej, tj. w bankowości: detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej, rozliczeniowej i skarbu oraz nadzorował obszar audytu.

Kierował dużymi zespołami oraz zarządzał zmianami kultur korporacyjnych. Był odpowiedzialny za rozwój grupy BNP Paribas w Polsce. Jako prezes BGŻ BNP Paribas S.A. skutecznie przeprowadził połączenie trzech banków: BNP Paribas Polska, BGŻ oraz Sygma Bank Polska.

Wcześniej przeprowadził transformację Banku Pocztowego z instytucji rozliczeniowej w bank detaliczny, który pozyskał ponad milion klientów.

W ostatnich latach zbudował od podstaw nowoczesne projekty fintechowe w usługach finansowych, współpracując z funduszem private equity i realizując ekspansję polskiego fintechu za granicą.

Posiada uprawnienia Radcy Prawnego i doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw. Członek rad nadzorczych spółek prywatnych i Skarbu Państwa.

Absolwent programów menedżerskich w INSEAD we Francji i Harvard Business School w USA.

Poza pracą zawodową jego pasją jest jazda konna. Jest członkiem Stowarzyszenia Szwadron Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie przez kilkanaście lat pełnił funkcje społeczne w Zarządzie Stowarzyszenia.