Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2013-03-05

Od 28 lutego do 3 marca w Warszawskim Centrum Expo XXI odbywała się XXV edycja Targów Wiatr i Woda. PKO Leasing jest obecny na największych żeglarskich imprezach targowych już od kilku sezonów.

Co wspólnego może mieć PKO Leasing z rekreacją na wodzie? Może, i to dużo! Jednym z produktów jakie sprzedajemy osobom prowadzącym działalność gospodarczą jest leasing żaglowych i motorowych jachtów sportowych. Z punktu widzenia PKO Banku Polskiego jest to uzupełnienie oferty finansowej o prestiżowy produkt dedykowany dla ludzi, którzy swój wolny czas spędzają na morzu. Nasi klienci używają swoich jednostek nie tylko do rekreacji, ale również do prowadzenia działalności zarobkowej poprzez czartery, organizację rejsów i szkoleń żeglarskich. Dobrze skonstruowana usługa leasingu zapewnia takie udogodnienia jak tarcza podatkowa dla uzyskiwanych dochodów, sezonowy układ rat, możliwość rozliczenia podatku VAT naliczanego do każdej raty leasingowej oraz obsługa ubezpieczeń.

Korzyści dla Grupy PKO Banku Polskiego płynące z obecności na rynku jachtowym są dużo bardziej rozległe niż sam portfel transakcji realizowany w tym sektorze. Armatorzy jachtów to w zdecydowanej większości osoby posiadające własne firmy, które posiadają typowe potrzeby inwestycyjne, będące dla nas głównym celem biznesowym. „Działając w obszarze jachtingu budujemy bardzo trwałe relacje z tymi klientami, a co za tym idzie jesteśmy dla nich instytucją pierwszego wyboru przy podejmowaniu wszelkich decyzji inwestycyjnych. Dla przykładu znany szczeciński przedsiębiorca, któremu sfinansowaliśmy jacht motorowy o znacznej wartości nabył za naszym pośrednictwem 6 naczep i kilka samochodów dla swojej firmy spedycyjnej. Obecnie toczą się rozmowy o przejęciu przez PKO Bank Polski obsługi bankowej tego podmiotu.”- mówi Krzysztof Rączka, Dyrektor oddziału PKO Leasing w Szczecinie. Obecność na imprezach branżowych to bardzo ważne wsparcie wizerunku, utrwalanie marki wśród osób, które w większości stanowią naszą grupę docelową. „Podczas targów rozmawiamy ze stałymi klientami, pozyskujemy nowych i prowadzimy negocjacje. PKO Leasing jest wyłącznym partnerem finansowym polskiego przedstawiciela trzeciej co do wielkości grupy stoczni jachtowych Hanse Yachts.”- podkreśla Krzysztof Rączka.

W tym roku razem z PKO Leasing na targach obecna była też Qualia, firma deweloperska z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Dla miłośników morskich przygód, Qualia ma w swojej ofercie prestiżowe apartamenty mieszkalne w projekcie Neptun Park zlokalizowane w Gdańsku Jelitkowie, tuż przy samej plaży. Dużym zainteresowaniem podczas targów cieszyły się też obiekty hotelowe, Golden Tulip Międzyzdroje – 110 pokoi w 4-gwiazdkowym standardzie, działający już od sierpnia 2012 roku oraz Golden Tulip Gdańsk – obiekt, którego otwarcie planowane jest przed tegorocznymi wakacjami, wzbogaci Trójmiasto o 195 pokoi. Każdy z zainteresowanych może nie tylko skorzystać z usług hotelarskich na światowym poziomie ale i zarobić więcej niż na papierach wartościowych, kupując na własność bądź biorąc w leasing pokój hotelowy. Inwestycja w taką nieruchomość wartościową gwarantuje pewne przepływy finansowe przez 15 lat a jednocześnie daje właścicielowi możliwość wykorzystania na własne potrzeby apartamentu w najlepszych lokalizacjach w Polsce. Dla grupy docelowej, zainteresowanej leasingiem jachtów, uzupełnienie oferty o możliwość leasingu oferty Qualia było dodatkowym atutem i atrakcją wynikającą z synergii dwóch spółek Qualia i PKO Leasing należących do PKO Banku Polskiego.