Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2024-02-18

18 lutego 1999 roku sporządzony został akt założycielski spółki i data ta stanowi początek historii PKO Leasing.

Startowaliśmy z pozycji jednej z pierwszych bankowych spółek leasingowych. Braliśmy udział w budowaniu rynku w czasach, kiedy umowa leasingu nie była jeszcze uregulowana w polskim prawie. Nasza stabilność nie została zachwiana w czasach kryzysów i zawirowań. Pozwoliło nam to systematycznie zyskiwać zaufanie kolejnych klientów. Ostatecznie swoją pozycję zaznaczyliśmy w okresie konsolidacji branży w latach 2014-2017, kiedy ukształtowany został obecny wygląd rynku leasingu w Polsce.

Dziś możemy cieszyć się pozycją lidera rozwiniętego i dojrzałego rynku leasingu, który pod względem struktury i wykorzystywanych rozwiązań nie ustępuje krajom Europy Zachodniej. To właśnie w Polsce z leasingu korzysta największy odsetek przedsiębiorców ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

PKO Leasing zapisał się już w historii leasingu, ale dziś liczy się dla nas przyszłość. Nie boimy się zmian i wdrażania nowoczesnych rozwiązań, bo wiemy, że oczekiwania naszych klientów rosną. Wszystkim pracownikom, partnerom i klientom dziękuję za 25 lat zaufania i trzymam kciuki, żeby kolejne lata upływały nam pod hasłem partnerstwa, rozwoju i dalszych sukcesów!