Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-10-11

PKO Leasing szacuje, że około 10 tysięcy polskich przedsiębiorców, w tym start-upów, skorzysta z lepszych warunków finansowania dzięki gwarancji z programu COSME 2.  Łatwiejszy  dostęp do oferty możliwy będzie  dzięki umowie podpisanej pomiędzy PKO Leasing a Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EIF). Jej kwota jest rekordowa i wynosi 1,5 mld zł. 

Program startuje już od października, maksymalna kwota transakcji wyniesie 1,5 miliona złotych (około 360 tysięcy euro), a finansowanie dostępne będzie w ofercie spółki przez dwa lata.

Finansowanie dla MSP - czyli dla kogo?

COSME dedykowany jest przedsiębiorcom z sektora MŚP, zatrudniającym mniej niż 250 pracowników i uzyskującym przychody nieprzekraczające 50 mln EURO. Do programu kwalifikują się przedsiębiorstwa potrzebujące finansowania z zerową wpłatą własną, ale również start up’y i firmy bez historii kredytowej. Z COSME chętnie korzystają zarówno rolnicy i transportowcy, jak i przedsiębiorcy budowlani, czy usługodawcy. Dzięki programowi możliwe będzie finansowanie maszyn i urządzeń oraz transportu ciężkiego, czyli m.in ciągników siodłowych, naczep, przyczep. Do najważniejszych korzyści oferowanych przez PKO Leasing, dzięki wsparciu UE, należą m.in. wydłużony okres spłaty oraz obniżone wymagania dotyczące zabezpieczenia. Przedsiębiorcy mogą również ubiegać się o obniżenie do zera wstępnej opłaty leasingowej.

Dłuższa historia jednej współpracy

PKO Leasing od 16 lat aktywnie współpracuje z instytucjami unijnymi, realizując w tym czasie umowy na 5 mld zł w umowach fundingowych i ponad 2,6 mld zł w umowach gwarancyjnych. W ramach tych umów spółka zrealizowała ponad 100 tys. transakcji  i sfinansowała potrzeby 60 tys. klientów.

W ramach finansowania zapewnianego przez instrumenty gwarancyjne, przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą skorzystać z leasingów oraz pożyczek na preferencyjnych warunkach. Dzięki wsparciu COSME 2 instytucje finansowe, będące Narodowymi Pośrednikami Finansowymi, udostępniają kredyty, leasingi i pożyczki na znacznie bardziej atrakcyjnych warunkach niż rynkowe.