Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2013-04-15

PKO Leasing awansował na trzecie miejsce w opublikowanym na łamach dziennika "Rzeczpospolita" rankingu największych firm leasingowych po I kwartale 2013r. Spółka wyleasingowała przedmioty za kwotę 527 mln PLN.

Redakcja "Rzeczpospolitej" zauważyła, że PKO Leasing odnotował 24% wzrost sprzedaży, podczas gdy w tym samym okresie dwie największe na rynku spółki nie zwiększyły obrotów.

"Dobry wynik zawdzięczamy konsekwentnej realizacji celów założonych w strategii oraz uniwersalnemu charakterowi Spółki - nie ograniczamy się do jednego typu leasingu, a szeroki wachlarz naszych produktów pozwala na finansowanie różnych branż. Ponadto przy planowaniu sprzedaży na bieżący rok udało nam się trafnie przewidzieć, w którym kierunku będzie podążał rynek leasingu. Tak jak zakładaliśmy dobrze rozwija się sektor maszyn i urządzeń rolniczych oraz maszyn dla przemysłu spożywczego."- powiedział Paweł Pach, Prezes PKO Leasing

Z danych opublikowanych przez dziennik "Rzeczpospolita" wynika, że w I kwartale 2013r. ogółem firmy leasingowe udzieliły finansowania na kwotę 5,5 mld PLN, co oznacza spadek o 1% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.