Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2013-05-06

Piątego maja odbył się II bieg "Bydgoszcz na start". Wśród prawie tysiąca osób, które w niedzielę pobiegło ulicami miasta było siedmiu pracowników Oddziału PKO Leasing w Bydgoszczy.

Inicjatorem wspólnego biegu na dystansie 10 kilometrów był Paweł Różniakowski, Doradca klienta MSP w bydgoskim oddziale PKO Leasing. „Cieszę się, że tworzymy drużynę nie tylko w pracy ale także poza nią. Do startu w biegu nikogo nie trzeba było specjalnie namawiać. Wszyscy miło spędziliśmy czas przy wsparciu naszych rodzin i znajomych”.- powiedział Sławomir Kowalewski, Dyrektor Oddziału PKO Leasing w Bydgoszczy.

„Bieganie, to sport, który nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy dobra para butów i odrobina chęci. Moja przygoda z bieganiem zaczęła się niedawno, kiedy postanowiłam zmienić tryb życia na zdrowszy. Dlatego zmieniłam dietę oraz zaczęłam uprawiać sport. Pomyślałam, że bieg Bydgoszcz na start to dobry sposób na sprawdzenie swojej kondycji. W oddziale wszyscy pracownicy wzajemnie się motywowali- spotykaliśmy się na wspólnych treningach i tak powstał nasz team. Bieg uświadomił mi, że jeszcze dużo pracy przede mną w drodze do dobrej kondycji, ale zamierzam tą drogę pokonać i częściej brać udział w takich imprezach.”- mówi, Natalia Mądry.

Rekreacyjne bieganie ma przede wszystkim sprawiać przyjemność. Najważniejsze jest nie ściganie się z innymi zawodnikami, ale pokonywanie własnych słabości. Dla Alicji Olejniczak bieganie to sposób na oderwanie się od problemów dnia codziennego. „Najtrudniej było zebrać się w sobie i podjąć decyzję o przygotowywaniu się do biegu. Później było już coraz lepiej”- dodaje Alicja.

Inicjatywa Pracowników PKO Leasing wpisuje się w kampanię PKO Banku Polskiego „Biegajmy Razem”, w ramach której Bank wspiera biegi masowe łączące Polaków w duchu sportowej rywalizacji. Program „PKO Bank Polski – Biegajmy razem” zachęca Polaków do wspólnej aktywności, pokazując, że bieganie to najlepiej oprocentowana lokata, która będzie przynosiła zyski przez całe życie.

Bieg „Bydgoszcz na start” został zorganizowany już po raz drugi. Zwyciężył Kenijczyk Martin Muja Mukule z czasem 0:30:46. Wśród kobiet najszybsza była Polka Marta Szenk, która dystans 10 kilometrów pokonała w 36:38 min. Bieg ukończyło 835 zawodników.

Drużyna PKO Leasing: Sławomir Kowalewski, Alicja Olejniczak, Natalia Mądra, Paweł Roźniakowski, Marek Olejniczak, Rafał Kędzierski, Grzegorz Drożdżewski, Jarosław Serdak.