Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2017-06-05
  • PKO Leasing finansuje zakup 10 nowych autobusów, które zasilą tabor Kaliskich Linii Autobusowych.
  • Łączna wartość oferty przedstawionej przez konsorcjum Solaris Bus&Coach oraz PKO Leasing wraz z finansowaniem na 10 lat wynosi ok 14,6 mln zł brutto.

 

W wyniku przetargu ogłoszonego przez Kaliskie Linie Autobusowe oferta konsorcjum Solaris Bus&Coach oraz PKO Leasing została uznana za najkorzystniejszą. Łączna wartość oferty na dostawę 10 sztuk nowych autobusów wraz z kosztami  finansowania na 10 lat wynosi ok 14,6 mln zł brutto.

 

- Transakcja finansowania kaliskich autobusów wpisuje się w strategię rozwoju PKO Leasing i konsekwentnie umacnia naszą pozycję jako lidera polskiego rynku, mówi Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.

 

W chwili obecnej Kaliskie Linie Autobusowe dysponuje 62 nowoczesnymi, niskopodłogowymi, ekologicznymi autobusami. W ramach obecnej transakcji KLA zdecydowała się na pojazdy marki Solaris, model Urbino 12, w najnowszej IV generacji.

Nowe autobusy są przyjazne w użytkowaniu i spełniają normę Euro 6. Termin realizacji zamówienia nowych pojazdów został wyznaczona na dzień 21 czerwca 2017.

PKO Leasing to największy leasingodawca w Polsce z 13 proc. udziałem w rynku. PKO Leasing finansuje zarówno pojedyncze przedmioty, samochody czy sprzęt IT, jak również projekty inwestycyjne: maszyny czy linie technologiczne. 28 kwietnia nastąpiła fuzja prawna spółki z Grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego z Raiffeisen-Leasing Polska. Aspiracją połączonej organizacji jest umocnienie pozycji doradcy pierwszego wyboru, podążającego za zróżnicowanymi potrzebami klientów i czerpiącego z potencjału marki PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej zapewnia firmom kompleksową ofertę – rachunki do bieżącej obsługi finansowej, różne formy finansowania działalności, w tym pożyczki, kredyty obrotowe i inwestycyjne oraz leasing i faktoring.