Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-07-18

Firma PKO Leasing, lider branży leasingowej, sfinansowała zakup siedmiu autobusów dalekobieżnych o wartości blisko 8 milionów zł dla narodowego przewoźnika i lidera rynku autokarowego – firmy Polonus. Spółka dołączyła również do grona kwalifikowanych dostawców Polonusa w zakresie leasingu operacyjnego i finansowego.

 Według danych Związku Polskiego Leasingu dynamika po I kwartale 2018 roku w segmencie finansowania autobusów wynosi 59 proc. PKO Leasing sfinansował aktywa o wartości 56 mln złotych. Na ten wynik mają wpływ podpisane w tym roku umowy np. transakcja dla Nobina Fleet na 16 nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 15 LE.

 Inwestycja realizowana dla firmy Polonus związana jest z dynamicznym rozwojem spółki i zainicjowaniem programu Polonus Partner, którego celem jest konsolidacja rynku polskich przewoźników autokarowych. Doświadczeni przewoźnicy pod skrzydłami narodowego przewoźnika Polonus połączyli siły i stworzyli najszerszą siatkę połączeń autokarowych w kraju. Oferta PKO Leasing była najlepsza na rynku, a dodatkowo szybkość podejmowanych decyzji i profesjonalny proces obsługi przez wykwalifikowanych pracowników potwierdził, że wybór dostawcy spełnił nasze oczekiwania. Współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi pozwoli nam skutecznie realizować założoną strategię rozwoju floty oraz projektu Polonus Partner – podsumowuje Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

 Jesteśmy największym graczem w branży leasingowej w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie finansowania zarówno przedsiębiorcom z sektora MŚP, jak i dużym firmom. Nasze rozwiązania finansowe pozwalają na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Tak jest w przypadku firmy Polonus, która realizuje projekt konsolidujący polskich przewoźników. Bardzo mocno wspieramy polski sektor transportowy. Potwierdzeniem tego jest podpisanie kontraktu z liderem w branży autokarowej. Powstała koalicja transportowa przyczyni się do konkurencyjności krajowej oferty, a my mamy swój mały wkład w realizację tego przedsięwzięcia - podkreśla Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.

 Leasing to tylko jeden z produktów z szerokiej gamy oferowanej klientom korporacyjnym przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego. Ułatwienie zarządzania przepływami finansowymi, inwestowanie wolnych środków, pozyskiwanie finansowania działalności bieżącej, jak również planowanych już realizowanych inwestycji – to wszystko jest możliwe dzięki kompleksowej ofercie i profesjonalnym doradcom Banku oraz spółek z Grupy.