Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-02-06

Maszyny i urządzenia o wartości nawet 8 mln złotych mogą być leasingowane w ramach programu CEB 2018. Dzięki umowie podpisanej przez Bank Rozwoju Rady Europy oraz PKO Leasing, mali i średni przedsiębiorcy uzyskają korzystniejsze warunki finansowania.

 

Pula środków do rozdysponowania w ramach programu CEB wynosi obecnie 50 mln euro. Ma on na celu ułatwienie małym i średnim przedsiębiorcom dostępu do kapitału potrzebnego na rozwój i inwestycje. W ramach programu leasingowane mogą być nowe bądź używane maszyny i urządzenia wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Główną zaletą są koszty finansowania transakcji niższe o 0,25 punktu proc.

 

Z oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy mieszczący się w unijnej definicji SME, a więc zatrudniający mniej niż 250 pracowników i mający przychody ze sprzedaży niższe niż 50 mln euro lub sumę bilansową mniejszą niż 43 mln euro (dotyczy ostatniego roku rozliczeniowego). Minimalny okres finansowania sprzętu to 24 miesiące. Leasingowane mogą być maszyny i urządzenia o wartości netto do 8 mln złotych.

 

– Odnowienie umowy z Bankiem Rozwoju Rady Europy traktujemy jako kontynuację polityki współpracy z instytucjami unijnymi, za którą otrzymaliśmy wyróżnienie za najlepsze wyniki wśród przedsiębiorstw leasingowych od Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych UE. Przede wszystkim jest to jednak konsekwentne wspieranie polskiego biznesu w rozwoju przedsiębiorczości, mówi Monika Ostaszewska, Kierownik Zespołu Produktów ds. Segmentu Dostawców.

 

PKO Leasing w perspektywie 2016-2018 otrzymał łącznie 670 mln PLN z funduszy unijnych w postaci gwarancji. Program COSME został zakończony sukcesem - pół roku przed terminem, gdzie do polskich przedsiębiorców z segmentu MŚP trafiło 520 mln PLN preferencyjnego leasingu z bezpłatną gwarancją unijną.

 

Leasing maszyn i urządzeń jest coraz popularniejszy. W ubiegłym roku w ten sposób sfinansowano sprzęt o wartości 18,5 mld złotych netto. Według danych Związku Polskiego Leasingu jest to wzrost o ponad 20 proc.