Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2017-06-23
  • Leasing sportowych jednostek pływających wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw zajmujących się czarterem jachtów oraz organizacją profesjonalnych regat żeglarskich.
  • PKO Leasing uzupełnienia ofertę producentów i dostawców jachtów sportowych dzięki specjalnie przygotowanej, skrojonej na miarę usłudze finansowej.
  • Polska produkcja jachtów żaglowych i łodzi motorowych oprócz ogromnego sukcesu eksportowego, zwiększa swoją sprzedaż na rodzimym rynku.

 

PKO Leasing jako lider wyspecjalizowanych usług finansowych skierowanych do polskich przedsiębiorców, od wielu lat konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku jachtingu - będącego nie tylko jednym z popularnych hobby ale też ważną i szybko rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki.

Oferta Leasingu jachtów jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorstw zajmujących się czarterem jachtów turystycznych, dla których posiadanie floty składającej się z nowoczesnych, komfortowych, a przede wszystkim spełniającej wysokie standardy bezpieczeństwa jednostek stanowi podstawę rozwoju.

- Równie ważnymi klientami są dla nas osoby planujące połączyć hobby z lokatą kapitału. Amatorzy jachtingu są z reguły osobami aktywnymi zawodowo i nie są w stanie poświęcić na morską przygodę więcej niż kilka tygodni w roku. Pozostały okres czasu, leasingowany jacht przynosić dochody z tzw. charter managementu, polegającego na przekazaniu jednostki profesjonalnemu operatowi pozyskującemu klientów krótkoterminowych czarterów, mówi Krzysztof Rączka, Dyrektor Oddziału PKO Leasing w Szczecinie, placówki specjalizującej się produktach jachtowych.

Klientami PKO Leasing są również organizatorzy imprez sportowych i eventów. Przykładem jest firma MT Partners, która na jachtach regatowych TOM28, sfinansowanych przez PKO Leasing, organizuje cykle regat ogólnopolskich i międzynarodowych, takich jak Polish Match Tour, Polska Ekstraklasa Żeglarska i Regionalne Ligi Regatowe.

Polska od wielu lat jest największym w Europie producentem małych łodzi motorowych, słynie również z produkcji luksusowych jachtów, zarówno żaglowych jak i motorowych. Polskie stocznie dzięki wysokiej jakości produktów wypromowały marki rozpoznawane na całym świecie. Choć większość rodzimej produkcji trafia na eksport, z roku na rok można zaobserwować wzrost liczby zamawianych łodzi i jachtów z przeznaczeniem na polski rynek.

- W 2015 r. wartość rynku leasingowego jednostek pływających w Polsce wyniosła 121 mln zł, rok później wzrosła do 176 mln zł., 2017 r. z pewnością przyniesie kolejny rekord sprzedaży. Tak wysokie zapotrzebowanie wpływa na rozwój zaawansowanych rozwiązań finansowych, dodaje Krzysztof Rączka.

Sukces PKO Leasing w jachtingu nie byłby możliwy bez bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami i profesjonalistami z branży. Rozmowy i spotkania jakie mają miejsce podczas targów ‘Wiatr i Woda’, w których PKO Leasing systematycznie uczestniczy od 6 lat, dają wiedzę konieczną do ciągłego podnoszenia atrakcyjności naszych produktów finansowych.

Pracownicy PKO Leasing, to również aktywni żeglarze wyczynowi! Od kilku lat z sukcesami uczestniczą w regatach w ramach cyklu Szczecińskiej Ligii Regatowej. Aktualnie zespół prowadzi intensywne treningi i przygotowania do rundy jesiennych.