Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2017-09-22

PKO Leasing rozpoczął nowe partnerstwo z firma Comarch oferując finansowanie sprzętu informatycznego oraz licencji na oprogramowanie. W ramach procesu przedsiębiorcy mogą uzyskać szybkie finansowanie dowolnie wybranych inwestycji w obszary IT.

Leasing, nieprzerwanie od 2014 roku, przeżywa prawdziwy rozkwit. W I połowie b.r. dynamika wzrostu rynku wyniosła 11,6 proc., a łączna wartość sfinansowanych inwestycji to 31,8 mld zł. Wg danych Związku Polskiego Leasingu 72 proc. klientów, to mikro i małe firmy, których obroty nie przekraczają 20 mln zł. Ze względu na szerokie inwestycje, to ta grupa przedsiębiorców jest kołem zamachowym rynku leasingu maszyn i urządzeń.

Dynamika obszaru segment MiU (łącznie z IT) utrzymuje się na wysokim 19.8 proc. poziomie, a IT jako oddzielna kategoria zanotowała 6 proc przyrost, pokazując ogromny potencjał rozwoju. Ze względu na niższe kwoty finansowanych aktywów, rzeczywisty wzrost udziałów w rynku nie jest znaczący choć liczba transakcji dynamicznie wzrasta.

- Dziś nikogo nie trzeba już przekonywać, że dobrze dobrane systemy informatyczne, stanowią jeden z kluczowych zasobów firm. Cieszymy się, że jako PKO Leasing możemy zaproponować przedsiębiorcom tak atrakcyjny dostęp do produktów ERP firmy Comarch, czołowego dostawy rozwiązań informatycznych w Polsce, mówi Bartosz Borowski, Dyrektor Linii Masowych Kanałów Dystrybucji PKO Leasing.

PKO Turboleasing jest elastyczną i szybką formą finansowania inwestycji w infrastrukturę IT, przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej firmy. Leasing w szybkim procesie online jest udzielany na inwestycje już od 2 000 zł netto, bez wkładu własnego. Umowa leasingu jest przyznawana na okres od 18 do 36 miesięcy. W przypadku inwestycji powyżej 30 tys. zł wymagany wkład własny wynosi 10 proc.

Leasing jest optymalnym finansowaniem rozwoju biznesu. Klient ma dostęp do produktu bez konieczności angażowania pełnej kwoty wartości zakupu. Rata leasingowa jest w całości kosztem uzyskania przychodu. Przedsiębiorca ma możliwość pełnego odliczenia podatku VAT od rat leasingowych. Dodatkowo, w miesięczne raty jest wliczone ubezpieczenie majątkowe, które chroni przedmioty leasingu przez cały okres umowy. Leasing nie ma wpływu na zdolność kredytową, a po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupu, zwrotu lub wymiany przedmiotu na nowy. Oferta obowiązuje od września.

Leasing to prosty sposób na uzyskanie finansowania na rozwój biznesu zarówno dla przedsiębiorców, którzy dopiero startują, jak i dla tych, którzy funkcjonują od dawna na rynku. Rozwiązania Comarch również odpowiadają na potrzeby szerokiej grupy firm: małych i średnich przedsiębiorców, biur rachunkowych, przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych, sieci handlowych. Dzięki ofercie PKO Leasing, wszystkie te firmy mają możliwość zakupu nowoczesnych systemów Comarch ERP, rozkładając koszty inwestycji w czasie – tłumaczy Magdalena Trybus, specjalista ds. finansowania Comarch ERP.