Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-01-09

Firmy leasingowe w trzech pierwszych kwartałach br. sfinansowały urządzenia medyczne o wartości ok. 615 mln złotych. W porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku oznacza to wzrost o ponad 18%. Nowoczesny sprzęt do leczenia nieoperacyjnych nowotworów guzów trzustki i wątroby wspiera terapie w szpitalu MSWiA.

 

– Polska medycyna nieustanie się rozwija, o czym świadczą nowe technologie wprowadzane na nasz rynek. Firmy leasingowe oferując odpowiednio dopasowane, a zarazem korzystne dla Klienta formy finansowania urządzeń medycznych, wspierają dostęp do innowacji w ochronie zdrowia. Znaczna część urządzeń medycznych, z których korzysta prywatna służba zdrowia w Polsce, finansowana jest przez firmy leasingowe, mówi Daniel Sobiecki, Dyrektor Rynku Urządzeń Medycznych.

 

Przykładem innowacyjnego sprzętu jest NanoKnife sfinansowany przez PKO Leasing. Ta najnowocześniejsza aparatura do mało inwazyjnego niszczenia komórek rakowych za pomocą impulsów prądu o wysokim napięciu trafiła do warszawskiego szpitalu MSWiA. Podopieczni tej placówki mają możliwość skorzystania z technologii, która nie tylko umożliwia skorzystanie z nowej metody leczenia, lecz również minimalizuje powikłania i radykalnie skraca czas pobytu w szpitalu, pozwalając pacjentowi opuścić placówkę w drugiej dobie po zabiegu. Technologia NanoKnife pozwala leczyć radykalnie chorych z nieoperacyjnymi nowotworowymi guzów trzustki i wątroby, a więc tych, u których tradycyjna chirurga okazała się bezradna i zostali uznani za nieuleczalnie chorych. Metoda ta daje im szansę na wyleczenie.

 

Lider polskiego rynku leasingu miał również udział w udostępnieniu nowoczesnego robota medycznego do transplantacji włosów.

 

PKO Leasing oferuje finansowanie zakupu urządzeń medycznych bądź wyposażenia gabinetów medycznych i kosmetycznych, aptek oraz przychodni. W jego ramach przedsiębiorca może liczyć na elastyczne warunki umowy i płatności oraz atrakcyjne warunki zakupu dzięki współpracy z największymi producentami. PKO Leasing jako jedyna firma na rynku oferuje leasing objęty programem gwarancyjnym Unii Europejskiej InnovFIN.

 

– Według prognoz PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej jest wart obecnie około 43 mld złotych i rozwija się dynamicznie, w tempie 7 proc. rocznie. Lokomotywami wzrostu będą główne segmenty tego rynku, czyli ubezpieczenia zdrowotne i usługi abonamentowe. Zmniejszają bowiem bolączki publicznego lecznictwa, w tym największą, czyli kolejki – podsumowuje Daniel Sobiecki.