Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2016-12-14

Kraków zainwestuje w nowoczesne autobusy Solaris finansowane przez PKO Leasing

  • Konsorcjum PKO Leasing i Solaris Bus & Coach wygrało przetarg na dostawę 77 autobusów dla MPK Kraków.
  • To największa transakcja dzierżawy autobusów przez miasto na przestrzeni ostatnich lat.
  • Mieszkańcy skorzystają z nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów już w połowie 2017.

Miasto Kraków kupi 77 niskoemisyjnych autobusów Solaris Urbino 18. Będzie to możliwe dzięki umowie podpisanej 14 grudnia 2016 przez MPK Kraków z konsorcjum PKO Leasing i Solaris Bus & Coach. Nowe autobusy pojawią się na ulicach Krakowa w połowie 2017 roku.

- PKO Leasing traktuje budowanie satysfakcjonujących oraz trwałych relacji z klientami jako swój priorytet. Oferujemy „szyte na miarę” finansowanie , kompleksowe wsparcie profesjonalnych doradców oraz wiedzę i doświadczenie w realizacji złożonych projektów. Umowa leasingu, dzięki której MPK Kraków będzie mógł w znaczący sposób unowocześnić tabor autobusowy, stanowi doskonały przykład oferty opracowanej specjalnie w odpowiedzi na potrzeby konkretnego klienta – podkreśla Marcin Kuksinowicz, prezes PKO Leasing.

Umowa na nowe autobusy została podpisana w wyniku publicznego przetargu, w którym pod uwagę brane były zarówno warunki cenowe, jak i jakość oferowanych usług. PKO Leasing został doceniony za umiejętności dostosowania finansowania do możliwości i potrzeb klienta oraz doświadczenie w realizacji podobnych projektów.

Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu PKO Leasing oraz Solaris Bus & Coach na ulice Krakowa wyjedzie 77 niskopodłogowych autobusów Solaris Urbino 18 najnowszej generacji. Autobusy wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem, ale także wysokim komfortem jazdy – pasażerowie będą się cieszyć bardziej przestronnym wnętrzem pojazdu, większą liczb miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi czy rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej prezentowanym na ekranach wysokiej rozdzielczości.

- Inwestycja w niskoemisyjny transport publiczny jest dla takiego miasta jak Kraków, jednym z priorytetowych zadań. Jesteśmy dumni, że firma Solaris może aktywnie brać udział w programie unowocześniania komunikacji miejskiej w Krakowie. Przewoźnika i pasażerów możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wszystkie 77 autobusów terminowo i w jak najwyższej jakości – powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach.

W wyniku podpisanej umowy sfinansowany zostanie tabor 77 autobusów warty 148,7 mln zł. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł kontynuować realizację największego w historii miasta programu unowocześnienia floty autobusowej. Podczas uroczystości obecny był Prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski.

Kraków jest kolejnym miastem, które decyduje się na usługi konsorcjum PKO Leasing i Solaris Bus & Coach. W marcu tego roku na dzierżawę 20 autobusów marki Solaris Urbino 18 zdecydował się Poznań.

***

PKO Leasing powstał w 1999 roku i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego – największego banku w Polsce. W 2015 do Grupy Kapitałowej PKO Leasing dołączył PKO Faktoring, dzięki czemu spółka świadczy także usługi faktoringowe. W 2015 wartość leasingowanych aktywów osiągnęła 3,03 miliarda zł. W połowie 2016 PKO Leasing zajmuje trzecie miejsce wśród spółek leasingowych z 7,1% w rynku. PKO Leasing jest członkiem Związku Polskiego Leasingu oraz Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Aktualna oferta PKO Leasing dostępna jest w Internecie na stronie www.pkoleasing.pl, w sieci sprzedaży oddziałów PKO Leasing oraz placówkach i oddziałach PKO Banku Polskiego zlokalizowanych na terenie całego kraju.