Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-08-07

Hiszpania znajduje się w czołówce krajów UE w zakresie wykonywania operacji transportowych. Wzorując się na Francji, również wprowadziła płacę minimalną w branży transportowej oraz wzmogła kontrole drogowe.

Co roku hiszpańskie Ministerstwo Finansów przedstawia plan kontroli na dany rok, i co roku następuje jego intensyfikacja. W samej Katalonii w roku 2017 przeprowadzone kontrole skutkowały wszczęciem ponad 200 postępowań administracyjnych.

Powodem powyższego jest spadek aktywności gospodarczej wynikającej z kryzysu oraz większa liczba nieuczciwych praktyk rynkowych. Problem Hiszpanii również polega na tym, że tamtejsi przewoźnicy przenoszą swoją działalność do innych krajów UE, w poszukiwaniu niższych kosztów działalności. Plan Inspekcji zakłada m.in. nakładanie kar za nielegalny kabotaż nie tylko na przewoźnika, ale również na firmę, która zamówiła stosowną usługę, bez względu na to, czy jest ona przewoźnikiem, spedytorem, czy załadowcą.

Poznaj wszystkie informacje dotyczące przepisów na terenie Hiszpanii w nowym odcinku ABC Przewoźnika (do pobrania poniżej).