Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-06-07

Według obserwacji i opinii polskich firm, Republika Włoska góruje w rankingu nakładania wysokich kar pieniężnych rzędu 4 130 euro na przewoźników zagranicznych. Często obok sankcji pieniężnej nakładana jest na przewoźnika kara administracyjna w postaci zatrzymania pojazdu na parkingu strzeżonym, za który naliczana jest codzienna opłata. Rodzaj nakładanej sankcji różni się od rodzaju popełnionego wykroczenia drogowego.

 

Według działu Prawnego Kancelarii KOBEN:
„Co do zasady spotkaliśmy się z nakładaniem kary pieniężnej w wysokości 4 130 euro dla pojazdów powyżej 3,5 t oraz 2 000 euro dla pojazdów poniżej 3,5 t. Karą dodatkową obok sankcji pieniężnej było nakładane administracyjne zatrzymanie pojazdu na okres 3 miesięcy na parkingu policyjnym. Należy pamiętać, że parking policyjny podlega dziennej opłacie w wysokości od 15 euro do nawet 300 euro. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z zatrzymaniem pojazdu, przedsiębiorstwo transportowe może domagać się zmiany parkingu np. na parking naszego zaprzyjaźnionego nadawcy towaru lub zmiany kary zatrzymania pojazdu na zakaz wjazdu na teren Włoch”.

 

Poznaj wszystkie informacje dotyczące przepisów na terenie Republiki Włoskiej w nowym odcinku ABC Przewoźnika (do pobrania poniżej).
Dodatkowo, na końcu umieściliśmy informacje o ostatnich zmianach prawnych we Francji. Zapraszamy do lektury!