Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2017-07-20
  • PKO Leasing sfinansowało zakup 77 nowych autobusów, które zasiliły tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.
  • Leasing finansowy na kwotę ponad 120 mln zł został udzielony na okres 7 lat.

W środę 19 lipca odbyło się oficjalne przekazanie autobusów marki Solaris Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu. PKO Leasing udzielił finansowania pojazdów na łączną kwotę ponad 120 ml zł. 77 ekologicznych autobusów przegubowych marki Solaris wyposażonych jest w silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6.

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, przekazał do eksploatacji najnowsze pojazdy, które odmłodzą miejski tabor MPK. Miasto zdecydowało się na autobusy marki Solaris, model nowy Urbino 18. Nowe pojazdy są przyjazne w użytkowaniu i spełniają normę Euro 6. To największa jednorazowa dostawa nowych autobusów w historii krakowskiego przewoźnika, która pozwoli na wymianę najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych pojazdów.

Autobusy wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem, ale także wysokim komfortem jazdy – pasażerowie będą się cieszyć bardziej przestronnym wnętrzem pojazdu, większą liczb miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi czy rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej prezentowanym na ekranach wysokiej rozdzielczości. Autobusy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Będą w nich także zamontowane specjalne platformy ułatwiające osobom poruszającym się na wózkach wjazd i wyjazd z pojazdu.