Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2021-10-25

Planujesz zmianę samochodu i nie wiesz co wybrać: nowe auto czy używane? Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. W naszym artykule przeczytasz o plusach i minusach każdego z tych rozwiązań, a także dowiesz się, gdzie najlepiej szukać aut poleasingowych.

Leasing używanych aut – jakie warunki muszą spełnić samochody?

W przypadku leasingu używanych aut, każdy pojazd musi spełnić określone warunki, by został dopuszczony do ponownej sprzedaży czy leasingu. Najważniejsze jest to, żeby auto miało udokumentowaną historię i przeszło skrupulatne oględziny – sprawdzenie stanu technicznego i wizualnego. Nie każde auto poleasingowe może zostać przedmiotem kolejnej umowy leasingu. Najpierw samochód musi spełnić dwa kluczowe warunki. Pierwszy, dotyczy roku produkcji – auto poleasingowe nie może być starsze niż 7 lat. Drugi odnosi się do przebiegu, który nie może być większy niż 200 tysięcy kilometrów.

Serwis aukcyjny – znajdź auto poleasingowe

Nasz serwis aukcyjny to świetne miejsce na znalezienie używanego samochodu i wzięcie go w leasing. W serwisie aukcyjnym można znaleźć bardzo szeroką ofertę pojazdów, ale też innych przedmiotów poleasingowych, które nie zostały wykupione przez wcześniejszych leasingobiorców. Zakupy w większości mają formę licytacji, mogą też mieć dodatkową opcję – „Kup teraz”. W tym drugim przypadku, zakup odbywa się natychmiastowo. Warto podkreślić, że oferowane na aukcjach przedmioty można obejrzeć na żywo, na placach w Słomczynie i Grzędach. To najlepszy sposób na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Dostępne w serwisie auta można sfinansować nie tylko gotówką, ale tez leasingiem lub pożyczką.

Leasing aut nowych i używanych za pośrednictwem platformy Automarket.pl

Samochody nowe i używane możesz sfinansować za pomocą leasingu, korzystając z pierwszej bankowej platformy do zakupu aut Automarket.pl. Co ważne, nie jest to jedyna forma finansowania, dostępny jest również wynajem długoterminowy lub pożyczka. Wybór aut na platformie jest bardzo duży. Obecnie w ofercie znajduje się prawie półtora tysiąca samochodów, z czego prawie połowa to auta nowe. Bardzo szybki proces wnioskowania online to ogromne ułatwienie i wygoda.
Wybierając auto na platformie Automarket.pl można mieć pewność, że będzie miało udokumentowaną historię, a dzięki przeprowadzonej, skrupulatnej inspekcji technicznej, będzie w pełni sprawne. Wszystkie auta nie są starsze niż 7 lat, a ich przebieg nie przekracza 200 tysięcy kilometrów. Klient ma możliwość zwrotu auta używanego. Wystarczy, że spełni dwa warunki: zrobi to w ciągu 5 dni od dnia podpisania umowy i  przejedzie autem mniej niż 300 km.

Auto w leasingu – nowe czy używane?

Klient, który decyduje się na nowe auto w leasingu, otrzymuje fabrycznie nowy samochód z zerowym przebiegiem. To z pewnością największa zaleta leasingu nowego auta. Jednak wybierając fabrycznie nowe auto, trzeba liczyć się z tym, że jego cena będzie odpowiednio wyższa, niż w przypadku auta używanego. To właśnie niższe koszty są największą zaletą leasingu aut używanych. Jeśli natomiast chodzi o same formalności, w przypadku leasingu nowego samochodu, jest ich zdecydowanie mniej. Klienta, który zdecyduje się na używany pojazd, czeka nieco więcej formalności, ale też i ograniczeń.