Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2019-02-06

Jesteś rolnikiem i zależy ci na osiąganiu coraz większych zysków? Pomyśl o rozszerzeniu działalności lub zmodernizowaniu sprzętu – bez konieczności angażowania środków własnych. Pomoże ci w tym nasza oferta finansowania maszyn i urządzeń rolniczych, dzięki której rozwiniesz swoje gospodarstwo rolne. Sprawdź, dlaczego warto.

Nowe maszyny rolnicze to poważna inwestycja, nierzadko liczona w setkach tysięcy złotych. Nie wszyscy rolnicy mogą pozwolić sobie na sfinansowanie zakupu za gotówkę, szczególnie jeśli w grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt. Dlatego część decyduje się na kredyt bankowy. Alternatywą dla tego rozwiązania jest oferta finansowania oparta o pożyczkę i leasing – cechują ją proste procedury, szybka realizacja umowy i brak konieczności angażowania środków własnych.

Leasing naczep i maszyn – na czym polega?

Mechanizm leasingowania maszyn rolniczych jest analogiczny jak w przypadku pojazdów lekkich do 3,5 tony. Jego istotą jest przekazanie w użytkowanie przez firmę leasingową (leasingodawcy) na rzecz rolnika (leasingobiorcy) przedmiotu umowy. W zamian rolnik zobowiązuje się opłacać miesięczne raty zgodnie z harmonogramem.

Przedmiotem umowy leasingowej może być dowolny sprzęt rolniczy niezbędny do prowadzenia działalności: nowe i ­używane maszyny, m.in. traktory, kombajny, maszyny do siewu, uprawy, zbioru roślin, jak również wszelkiego rodzaju urządzenia towarzyszące wyposażenie budynków inwentarskich, a nawet całe linie produkcyjne czy systemy udojowe.

Nie tylko na nowe urządzenia...

Finansowanie maszyn rolniczych pochodzących z rynku pierwotnego jest dla ciebie zbyt kosztowną inwestycją? Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na finansowanie maszyn używanych.

Finansowanie maszyn rolniczych – dlaczego warto?

Finansowanie maszyn i urządzeń – także pożyczkę lub leasing maszyn i urządzeń używanych – warto wziąć pod uwagę przy planowaniu inwestycji w gospodarstwie. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści, m.in.:

  • pozwala zmodernizować gospodarstwo bez konieczności angażowania środków własnych;
  • zapewnia dostęp do indywidualnych potrzeb i oczekiwań;
  • uwzględnia sezonowość prowadzonej działalności rolniczej;
  • pozwala na sfinansowanie do 100% wartości przedmiotu w różnych walutach;
  • daje możliwość skorzystania z leasingu z gwarancją ze środków unijnych w ramach programów np. Cosme, Innovfin.

Interesuje cię oferta finansowania maszyn rolniczych? Skontaktuj się z doradcą PKO Leasing – poznasz rozwiązania dopasowane do twoich oczekiwań.