Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-12-03

Branża leasingowa dynamicznie się rozwija. Leasing okazuje się być atrakcyjną formą finansowania – zarówno dla przedsiębiorców, jak również dla osób prywatnych. Na korzyść przemawiają nie tylko przystępne warunki finansowania, ale i uproszczone procedury. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić.

Zainteresowanie leasingiem rośnie z roku na rok. Taka forma finansowania cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim wśród przedsiębiorców – korzysta z niej nawet 60% firm. Tym, co przyciąga, są głównie atrakcyjne warunki leasingu. Uproszczone formalności oraz elastycznie dopasowane raty – oto najważniejsze zalety.

Kto może wziąć leasing?

Zastanawiasz się, kto może wziąć leasing? Oferta skierowana jest zarówno do firm (także z sektora MŚP i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą), jak również osób fizycznych (tzw. leasing konsumencki).

Leasing – jakie dochody należy osiągać?

Trudno jest jednoznacznie wskazać konkretną kwotę wymaganych dochodów przy leasingu. Wiele zależy przede wszystkim od wewnętrznej polityki konkretnej firmy leasingowej oraz od przyjętych przez nią kryteriów szacowania ryzyka.

Jeśli chodzi o leasing – to, jakie dochody trzeba osiągać, może zależeć m.in. wysokości ustalonej raty. Leasingobiorca musi wykazywać zdolność finansową do terminowej spłaty miesięcznego zobowiązania.

Warunki leasingu – wymagane dokumenty

Warunki leasingu uzależnione są od tego, na jakich zasadach ta forma finansowania jest przyznawana. W przypadku przedmiotów o stosunkowo małej wartości, np. sprzętu komputerowego lub samochodów osobowych, firma leasingowa może zastosować uproszczone procedury. W przypadku pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych, sprzętu medycznego czy maszyn przemysłowych – przedmiotu o wysokiej wartości – firma leasingowa może zastosować standardowe procedury.

W przypadku uproszczonych formalności, leasingobiorca powinien złożyć:

  • kserokopię dokumentu potwierdzającego tożsamość
  • kserokopię wpisu do ewidencji lub inne wymagane dokumenty – w przypadku przedsiębiorstw
  • oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów.

Standardowe formalności wymagają dodatkowo przedstawienia pełnych dokumentów finansowych, które potwierdzają zdolność do spłaty miesięcznych rat leasingowych.

Jak dostać leasing?

Zastanawiasz się, jak dostać leasing? Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków – proces ten zwykle trwa krócej w porównaniu np. z kredytem bankowym.

Jeśli spełniasz warunki leasingu:

  • złóż wniosek, dołączając do niego wymagane dokumenty
  • podpisz umowę – w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji leasingowej
  • dokonaj opłaty wstępnej (czynszu inicjalnego) – w wysokości ustalonej z leasingodawcą
  • odbierz przedmiot umowy – jest to możliwe wyłącznie po uregulowaniu czynszu inicjalnego.

Potem nie pozostaje nic innego jak korzystać z przedmiotu, pamiętając o regularnym opłacaniu miesięcznych rat.