Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2021-11-24

Leasing konsumencki – co to jest?

Leasing konsumencki to leasing dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W obecnej formie jest dostępny od 2011 roku.

Zasady leasingu konsumenckiego

Co to jest leasing konsumencki? To forma finansowania, polegająca na przekazaniu przedmiotu leasingu (wybranego przez klienta) przez firmę leasingową na rzecz korzystającego (klienta), w zamian za comiesięcznie opłacanie rat leasingowych. Leasing konsumencki umożliwia sfinansowanie zakupu środka trwałego, np. pojazdu, bez konieczności angażowania wszystkich środków własnych. Do użytkowania wybranego przedmiotu wystarczy podpisanie umowy z firmą leasingową oraz zapłata opłaty wstępnej (tzw. czynsz inicjalny).

Leasing konsumencki – jakie warunki trzeba spełnić?

Leasing konsumencki stanowi łatwiej dostępną alternatywę dla kredytu bankowego. W zależności od przedmiotu umowy oraz wartości leasingowanego przedmiotu, firma leasingowa może zastosować uproszczoną lub zwykłą procedurę.
Uproszczona procedura oznacza złożenie przez leasingobiorcę takich dokumentów jak:

  • wypełniony wniosek o udzielenie leasingu,
  • kserokopia dowodu osobistego,
  • aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu,
  • zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

Leasing konsumencki – dlaczego warto z niego skorzystać?

Leasing konsumencki jest korzystną formą finansowania, którą warto rozważyć w momencie planowania zakupu np. nowego samochodu. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Jakie są najważniejsze zalety leasingu osobistego?

  • Korzystne warunki finansowe; spłaty rat dostosowane do możliwości finansowych klienta
  • Proste procedury
  • Brak zabezpieczeń (lub wyłącznie weksel) z uwagi na to, że formalnie przedmiot umowy leasingowej należy do firmy leasingowej podstawowym zabezpieczeniem jest własność przedmiotu leasingu
  • Mniej formalności; wiele czynności dot. przedmiotu leży po stronie firmy leasingowej takich jak np. rejestracja samochodu, ubezpieczenie
  • Prawo do wykupu, po zakończonej umowie klient ma prawo do wykupu przedmiotu leasingu za wartość wskazaną w umowie

Zastanawiasz się, czy leasing konsumencki to rozwiązane korzystne dla Ciebie? Skontaktuj się z naszymi doradcami – pomogą podjąć decyzję dostosowaną do oczekiwań i możliwości finansowych.