Przejdź to głównej części strony

Informacja o dostępności usług w PKO Leasing S.A.

Dostępności usług, które oferujemy lub świadczymy konsumentom, a które są objęte ustawą z 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze. W dalszej części będziemy ją nazywać ustawą. Spółka dąży, aby każdy niezależnie od umiejętności czy ograniczeń, mógł w pełni korzystać z usług i produktów oferowanych przez PKO Leasing S.A.

I. Dostępność cyfrowa

Strony internetowe, serwisy internetowe i aplikacje mobilne projektujemy i rozwijamy tak, aby mogły swobodnie je obsługiwać osoby z różnymi potrzebami, w tym ze szczególnymi potrzebami. Główna strona internetowa portalu klienta i podstrony dotyczące usług, spełniają większość wymagań dostępności. Poniżej przedstawiamy poziom zgodności i szczegóły tego, co zapewniamy.

  • Treści, linki, przyciski i inne elementy interaktywne są poprawnie opisane i dostępne dla czytników ekranu,
  • Strona została stworzona w oparciu o semantyczne HTML5, co umożliwia logiczne poruszanie się po treści, np. z użyciem nagłówków, list i znaczników ARIA,
  • Umożliwiamy łatwą nawigację za pomocą klawiatury bez konieczności używania myszki, żeby przejść dalej,
  • Wskaźnik fokus (aktywnego elementu) jest wyraźnie zaznaczony, co ułatwia orientację podczas nawigacji,
  • Zapewniamy tekst alternatywny dla grafik,
  • Obrazy, które przekazują treść, mają opisy alternatywne (atrybut ALT), odczytywane przez technologie wspomagające,
  • Nie publikujemy treści, które mogłyby zwiększyć ryzyko napadu padaczki,
  • Zapewniamy odpowiednio dużo czasu na wykonanie czynności, bez niespodziewanych zmian treści,
  • Umożliwiamy powiększanie tekstu, bez utraty jego przejrzystości i problemów z czytaniem.

Cyklicznie testujemy nasze serwisy pod kątem dostępności i je udoskonalamy, tak by były dostępne, użyteczne i zrozumiałe dla wszystkich klientów.

II. Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Zależy nam na tym, żeby klienci rozumieli wszystko co do nich mówimy i piszemy. Dlatego tworzymy nasze dokumenty tak, aby były przejrzyste i dostępne. 

W komunikacji stosujemy klarowny język, unikamy zbędnego żargonu i skomplikowanych konstrukcji. To ułatwia zrozumienie treści szerokiemu gronu odbiorców – także osobom bez specjalistycznego wykształcenia, czy osobom z niepełnosprawnościami poznawczymi.

Nasze dokumenty piszemy prostym językiem, łatwym do czytania i zrozumienia. Staramy się, aby umowy i regulaminy były jak najprostsze, aby wiadomo było na co się umawiamy. Niektóre nasze dokumenty uprościmy w najbliższym czasie.

Umożliwiamy zamówienie niespersonalizowanych dokumentów, takich jak wzory umów, regulaminy, taryfę opłat i prowizji oraz inne materiały informacyjne: 

  • o powiększonej czcionce (dla osób słabowidzących),
  • w wersji audio lub tłumaczeniu na Polski Język Migowy
  • w alfabecie Braille’a.

Kontakt z nami

Nasze infolinie są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00:
801 887 887 lub 22 260 36 66

Informacje o swoich umowach i płatnościach znajdziesz w Portalu Klienta, na którym możesz też złożyć wnioski dotyczące aktywnych umów.

III. Skargi na brak dostępności

Możesz złożyć skargę, jeśli stwierdzisz, że nasza usługa lub produkt nie spełnia wymagań dostępności z ustawy.

Jak złożyć skargę?

Skargi dotyczące usług świadczonych przez PKO Leasing Spółka Akcyjna oraz PKO Leasing Finanse, można składać pod adresem: Świętokrzyska 36, 00-116 Warszawa, w formie ustnej do protokołu albo w formie pisemnej, doręczając ją bezpośrednio lub za pośrednictwem poczty, przy czym w przypadku kontaktu osobistego, zawsze w dni robocze w godzinach od 9:00 do 16:00.

Skargi mogą być również składane telefonicznie pod numerem telefonu 801 887 887 lub drogą elektroniczną na adres do e-Doręczeń: AE:PL-45253-73829-ADHWC-22 lub poprzez wypełnienie i wysłanie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie Spółki w zakładce Zgłaszanie reklamacji.

Skarga powinna zawierać:

  • Twoje imię i nazwisko,
  • adres do korespondencji, adres e-mail lub numer telefonu wraz ze wskazaniem preferowanego sposobu kontaktu,
  • wskazanie usługi lub produktu, których dotyczy skarga,
  • wskazanie wymagania dostępności, którego nie spełniają usługa lub produkt.

Możesz wskazać w skardze preferowany przez Ciebie sposób dostosowania usługi lub produktu. Jeśli w skardze nie będzie tych informacji, możemy jej nie rozpatrzyć. Poinformujemy Cię o tym i podamy przyczynę nierozpatrzenia.

Kiedy otrzymasz odpowiedź?

Skargę rozpatrzymy i udzielimy na nią odpowiedzi niezwłocznie, do 30 dni kalendarzowych od daty jej otrzymania. W szczególnie skomplikowanych sytuacjach możemy wydłużyć termin do 60 dni kalendarzowych. Poinformujemy Cię o przyczynie opóźnienia, wskażemy nowy przewidywany termin rozpatrzenia skargi i udzielenia odpowiedzi.

W jaki sposób otrzymasz odpowiedź na skargę?

Odpowiedź na skargę otrzymasz na adres i w formie, którą nam wskażesz. Jeśli tego nie zrobisz, odpowiedź przekażemy telefonicznie lub w postaci papierowej na adres, który został przez Ciebie podany do komunikacji ze spółką.

 

Dokument zawiera informacje aktualne na 28.06.2025 r. Opracowaliśmy go zgodnie z przyjętą w Grupie Banku PKO S.A. interpretacją przepisów

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze.