Co zyskujesz?
Pojazd, którego potrzebujesz
Finansujemy auta spalinowe, hybrydowe, elektryczne, ale także motocykle, quady, skutery
Wybór formy finansowania
Leasing operacyjny, finansowy lub zwrotny. Oferujemy także pożyczkę
Elastyczne warunki
Okres finansowania i miesięczną ratę leasingu dostosowujesz do swoich potrzeb i możliwości
Opłatę wstępną już od 0%
Dla firm działających krócej niż trzy miesiące oferujemy opłatę wstępną od 10%
Minimum formalności
Korzystamy z procedury uproszczonej bez konieczności dostarczania dokumentów finansowych
Produkty dodatkowe
Ubezpieczenie, karta paliwowa, atrakcyjny abonament MultiWash
Leasing w trzech krokach
pkoleasing.pl
- 1
Zapytaj o ofertę
Zrobisz to za pomocą formularza dostępnego na tej stronie.
- 2
Porozmawiaj z naszym doradcą
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe i przedstawi ofertę.
- 3
Podpisz umowę
Możesz to zrobić, nie wychodząc z domu. Nasz doradca przeprowadzi Cię przez cały proces.
iPKO
- 1
Oceń zgodność z warunkami
Upewnij się, że leasing dotyczy samochodu osobowego lub dostawczego do 3,5t o wartości do 300 tys. zł netto.
- 2
Zaloguj się do iPKO
Jeśli jesteś klientem PKO BP i korzystasz z iPKO, zaloguj się na swoje konto.
- 3
Złóż wniosek i podpisz umowę
Postępuj według wskazówek z poniższego wideo.
Zobacz, jak wziąć leasing w iPKO
Portal Klienta
Cenisz sobie czas i wygodę? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Portal Klienta – nowoczesną platformę online do zarządzania umowami leasingowymi.
Masz już konto?
Zapytaj o ofertę
Pytania i odpowiedzi
Jak wygląda finansowanie pojazdu używanego?
Leasing samochodów używanych w swojej istocie nie różni się od leasingu pojazdów fabrycznie nowych. Jednak, aby skorzystać z leasingu samochodów osobowych używanych, wiek pojazdu nie może przekraczać 8 lat, a w momencie wykupu samochód osobowy nie może być starszy niż 10 lat.
Czym różni się leasing finansowy od operacyjnego?
Leasing operacyjny Leasing finansowy W przypadku leasingu operacyjnego i finansowego właścicielem przedmiotu leasingu jest Leasingodawca (Finansujący). Minimalny czas trwania umowy nie może być krótszy niż 40% normatywnego czasu amortyzacji.
Dla samochodów osobowych, w przypadku których stawka amortyzacji wynosi 20%, min. okres finansowania leasingiem operacyjnym to 24 m-ce.Minimalny okres finansowania leasingiem finansowym określają wewnętrzne procedury finansowania Leasingodawcy (Finansującego). Kosztem uzyskania przychodu dla Leasingobiorcy
(Korzystającego) jest opłata wstępna oraz wszystkie raty leasingowe (z zastrzeżeniem ograniczeń dotyczących samochodów osobowych o wartości powyżej 150.000 zł.).Kosztem uzyskania przychodu dla Leasingobiorcy (Korzystającego) są odsetki zawarte w racie leasingowej oraz odpisy amortyzacyjne (z zastrzeżeniem ograniczeń dotyczących samochodów osobowych o wartości powyżej 150.000 zł). Odpisów amortyzacyjnych dokonuje Leasingodawca (Finansujący). Odpisów amortyzacyjnych dokonuje Leasingobiorca (Korzystający). Każda płatność (m.in. opłata wstępna, czynsz miesięczny oraz wartość wykupu) obejmuje obowiązek zapłaty podatku VAT (leasing operacyjny stanowi odpłatne świadczenie usług w rozumieniu ustawy VAT). Podatek VAT naliczany jest z góry od całej wartości finansowania (kapitał i odsetki) i jest płacony jednorazowo (leasing finansowy stanowi odpłatną dostawę towaru w rozumieniu ustawy VAT) przez Leasingobiorcę (Korzystającego) Wykupu przedmiotu na warunkach określonych umową leasingu dokonuje Leasingobiorca (Korzystający) . Właścicielem przedmiotu po zapłaceniu opłaty za przeniesienie praw własności staje się Leasingobiorca (Korzystający) . Leasing operacyjny stanowi usługę, dla której obowiązującą jest stawka VAT 23% Leasing finansowy stanowi dostawę towarów. Stawka podatku VAT zależy od przedmiotu leasingu (np. sprzęt medyczny objęty jest stawką 8% VAT, z zastrzeżeniem spełnienia warunków wynikających w ustawy VAT). Jakie ubezpieczenie komunikacyjne muszę wykupić?
Klient ma obowiązek ubezpieczać przedmiot przez cały czas posiadania przedmiotu leasingu. Przy wyborze ubezpieczenia Klient może skorzystać z pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego PKO Leasing lub wybrać ofertę z rynku, ale na warunkach nie gorszych niż wskazane w Umowie Leasingu. Obowiązkowym ubezpieczeniem określonym w ustawie jest ubezpieczenie OC oraz wynikające z umowy leasingu ubezpieczenia AC. Agent PKO Leasing oferuje pakiet ubezpieczeń OC i AC w atrakcyjnej cenie.
Na jakiej zasadzie mogę skorzystać z leasingu konsumenckiego?
Leasing konsumencki to leasing dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Umożliwia sfinansowanie zakupu pojazdu, bez konieczności angażowania wszystkich środków własnych. Leasing konsumencki jest alternatywą dla kredytu konsumenckiego.
Czy mogę spłacić raty leasingu wcześniej?
Przedterminowa spłata leasingu jest z reguły możliwa, jeśli dopuszczają to zapisy zawarte w obowiązującej umowie leasingowej. Warto wiedzieć, że wcześniejsza spłata leasingu nie jest jedyną opcją pozwalającą na zakończenie umowy leasingowej – można zdecydować się również na cesję umowy leasingowej.
Jakie dokumenty są wymagane przy zawieraniu umowy leasingu?
W ramach uproszczonej procedury wymagane dokumenty to jedynie wniosek leasingowy oraz proforma/specyfikacja dotycząca przedmiotu finasowania. W pozostałych sytuacjach – w standardowej procedurze – oprócz wyżej wymienionymi dokumentów wymagane są także dokumenty finansowe Klienta.
Jaka jest maksymalna wartość przedmiotu leasingu?
Wartość przedmiotu leasingu, jaka może zostać sfinansowana, uzależniona jest między innymi od oceny zdolności finansowej Klienta.
Opłaty i prowizje